FAQ

Wysyłka i zwroty

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Sprawdź poprawność danych wpisywanych w koszyku – upewnij się, że podajesz nam właściwy adres email, imię, nazwisko, adres dostawy i numer telefonu. Błędy utrudniają dostawę, błędny mail uniemożliwi nam sprawną komunikację dotyczącą wysyłki zamówienia. Błąd w adresie dostawy (np. brak numeru budynku lub lokalu) sprawi, że przesyłka wróci do nas i nie zostanie dostarczona. Nie mamy możliwości weryfikacji poprawności wpisanych danych,e przed przekazaniem paczki do dostawcy. W szczegolnym przypadku maile od nas mogą wpaść do folderu spam – warto zerknąć, czy nie znajdują się tam nasze powiadomienia i dodać domenę @terapiareki.pl do białej skrzynki. Sprawdź, czy zgadza się liczba zamawianych książek. Jest to szczególnie ważne w przypadku zamówień za pobraniem.non. 

Obejrzyj i zwróć uwagę na stan przesyłki przy odbiorze.

Zobacz, czy paczka nie ma pozaginanych rogów, dziur, rozerwań, zdartych taśm lub śladów ingerencji w paczkę. Powinno to łatwo dać się zauważyć jeszcze z zewnątrz. Jeśli coś jest zauważalnie nie w porządku, najlepiej odmów przyjęcia paczki przez kuriera. Wróci do nas, my zajmiemy się sprawą uszkodzeń, a Tobie niezwłocznie doślemy nowy egzemplarz. Możesz też spisać z kurierem protokoł uszkodzeń lub zgłosić uszkodzenie w Paczkomacie. Kurier nie może odmówić Ci spisania protokołu. Bez tego dochodzenie roszczeń za nieprawidłowości przy doręczeniu towaru niestety będzie niemożliwe. Prosimy więc zwrócić na to uwagę. Protokół można spisać także już po otwarciu paczki. Jednak wtedy konieczna będzie wizyta w oddziale kuriera dla spisania szkody. Prosimy o odmowę przyjęcia paczki lub spisanie protokołu uszkodzenia z kurierem/zgłoszenie uszkodzenie w punkcie odbioru w przypadku, gdy już z zewnątrz przesyłka wygląda na uszkodzoną..

Wysyłka książek.

Wysyłkę realizujemy najszybciej jak się da. Zamówienia realizujemy w kolejności – od najwcześniej złożonych. Opóźnienie może powodować błąd w danych do zamówieniach (np. numer telefonu) lub przepełniony punkt odbioru – w takich przypadkach kontaktujemy się bezpośrednio. W przedsprzedaży dokładna data podana jest na stronie.

Czy można książkę odebrać osobiście?

Nie ma takiej możliwości. Wszystkie książki są wysyłane za pomocą kuriera wybranego w trakcie zamówienia.

Metody płatności.

Przyjmujemy wpłaty przez system szybkich płatności Przelewy24. Pozwala to w ekspresowym tempie opłacić zamówienie. W ramach systemu można także zapłacić kartą kredytową lub wybrać metodę tradycyjnego przelewu – tam znajdzie się numer konta do wpłaty bezpośredniej na numer konta z Twojego banku. Jeśli masz problem z płatnością, skontaktuj się z nami na biuro@terapiareki.pl. Faktury i dowody sprzedaży przesyłamy wyłącznie w formie elektronicznej, w momencie wysłania towaru, a najpóźniej w czasie przewidzianym ustawą o VAT. Gdyby z jakiejś przyczyny faktura nie dotarła to prosimy o sprawdzenie folderu niechciane w poczcie elektronicznej lub kontakt z nami.

Czy jest możliwy zwrot zakupionej książki?

Jeśli nasza książka nie przypadnie Ci do gustu, to jako Konsument masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od odbioru towaru, bez podania przyczyny. Wypełnij oświadczenie (tutaj wzór) zawierające imię, nazwisko i numer zamówienia, dołącz je do zwracanej paczki oraz odeślij do nas w bezpieczny sposób, nieuszkodzony towar. Zwracane zamówienie należy odesłać na swój koszt na adres: 03-043 Warszawa, ul. Międzyrzecze 13. Po otrzymaniu książki potwierdzimy otrzymanie przesyłki i przejdziemy do zwrotu pieniędzy za zakup. Dla przyspieszenia zwrotu warto napisać do nas o tej decyzji na biuro@terapireki.pl.

Dla przypomnienia – konsument to osoba fizyczna zawierająca umowę niezwiązaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Sposoby płatności